Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Maszynka do strzyżenia psów

admin 21 czerwca 2011 Groomer, Pielęgnacja psów Brak komentarzy

Maszynka przeznaczona do strzyżenia psów jest ważnym wyposażeniem właściciela czworonogów. Służy ona przede wszystkim do pielęgnacji i zachowania higieny sierści naszego pupila. W przypadku gdy pies posiada gęstą oraz długą sierść, bardzo ważne jest strzyżenie w sposób regularny. Dobrze przystrzyżona sierść w okresie letnim ułatwia pieskowi chłodzenie się, natomiast w zimie chroni przed przemarznięciem. Wybór odpowiedniej maszynki do strzyżenia psa nie jest łatwym zadaniem. Bardziej profesjonalne maszynki zazwyczaj nie są tanie, natomiast te mniej profesjonalne są tańsze ale czasem zawodne.

Bez względu czy chcemy kupić maszynkę do własnego użytku czy z przeznaczeniem do profesjonalnego salonu strzyżenia psów nie warto oszczędzać na takim zakupie. Kupowanie tanich maszynek spowoduje konieczność ich częstej wymiany a co za tym idzie dodatkowych niepotrzebnych kosztów. Warto również posiadać małą, i poręczną maszynkę do wykańczania, która sprawdzi się przy wykańczaniu okolic uszu naszego pieska, brody lub łap. Może służyć także do strzyżenia piesków ras miniaturowych.


Maszynkę używa się zazwyczaj do ras t.j: sznaucer, terier szkocki, skye terrier, westhighland white terrier czy bedlington terrier. U ras posiadających długą sierść maszynki nie używa się w ogóle. Wykonuje się regularnie jedynie zabiegi okolic, które przycinania ze względów higienicznych. Należy do nich obcinanie sierści znajdującej się pomiędzy palcami łap i używa się to tego ostrza 1 mm, kolejne to mała toaleta czyli brzuch oraz okolice odbytu i narządów płciowych.

Strzyzenie psa przy pomocy maszynki

 

Bardzo dobrze jest również mieć specjalna maszynkę przeznaczoną do trudnej, zaniedbanej oraz sfilcowanej sierści. Sprawdza się ona doskonale w przypadku piesków ras olbrzymich.

Należy pamiętać o regularnym przeglądzie maszynki, co pozwali na utrzymać ją w należytym stanie, będzie nam również długo służyła.

Dobra maszynka do strzyżenia naszego pupila, która posiadają profesjonaliści powinna być dodatkowo wyposażona w wymienne noże tnące, które posiadają różne długości. Różne rasy psów maja różnej długości sierść, dlatego ważne jest aby dostosować je odpowiednio do rodzaju sierści jaką posiadają psy. Najbardziej popularnymi długościami noży są te 3 mm.

Ostrza do maszynek produkowane są w trzech rodzajach:

  • ostrza stalowe
  • ostrza ceramiczne
  • ostrza stalowe

Ostrza stalowe charakteryzują się wykonaniem podstawy i grzebienia tnącego ze stali nierdzewnej, można je również ostrzyć.
Ostrza ceramiczne w których podstawa wykonana ze stali nierdzewnej, grzebień tnący jest już ceramiczny. Po zużyciu wymienia się go na nowy nie można go ostrzyć.
Ostrza tytanowe podstawa jest tytanowa, natomiast grzebień tnący ceramiczny.

Strony: 1 2

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


+ osiem = 17