Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Maszynka do strzyżenia psów

admin 21 czerwca 2011 Groomer, Pielęgnacja psów Brak komentarzy

Maszynka do strzyżenia psów jest podstawowym narzędziem groomera. Niemniej jednak do jego wyposażenia powinny należeć także dobre nożyczki. Dostępnych jest wiele ich rodzajów ale każdy z nich posiada inne zastosowanie. Nożyczki do strzyżenia naszego pupilka powinny być dobrze dopasowane do ręki osoby, która będzie ich używać.
Wśród takich narzędzi możemy znaleźć szeroką ich gamę: nożyczki proste, profilowane, dwustronne czy jednostronne. Zarówno maszynki do strzyżenia psów jaki i nożyczki są konieczne do usuwania zbędnego owłosienia u czworonogów i różnią się nieznacznie od urządzeń przeznaczonych dla ludzi. Niemniej jednak nie stosuje się maszynek przeznaczonych do obcinania zwierząt dla ludzi i odwrotnie.

Nożyczki proste to podstawa w salonie. Wybór ich długości zależy od indywidualnych upodobań. Usuwając krótsze owłosienie na pewno zrobimy to precyzyjniej nożyczkami o krótszym ostrzu.
Nożyczki profilowane są bardzo praktyczne gdy tniemy po łuku wokół łap czy głowy.
Degażówki dwustronne wykorzystujemy do pozbycia się nadmiaru futra w celu uzyskania efektu lekkości oraz subtelności.
Degażówkami jednostronnymi możemy „rzeźbić”, w tym przypadku do nadawania fryzurze oraz poszczególnym elementom ciała psów ostatecznej formy. Używa się je również przy obcinaniu zwierząt, które są zbyt wrażliwe na trymowanie oraz ze skórą bardziej narażoną na podrażnienia, efekt ostateczny jest taki sam. Toaletę wykonuje się całkowicie za pomocą nożyczek rzeźbiących.
Nożyczki, które są bezpiecznie zakończone używa się przy obcinaniu sierści psów w miejscach najbardziej wrażliwych do których należą przestrzenie między palcami, wewnętrzna strona uszu. Końcówka w takich nożyczkach ostrza jest zaokrąglona, zabezpieczając zwierzę przed poranieniem.
Kleszcze za pomocą których usuwa się nadmierne owłosienie z uszu, posiadają możliwość precyzyjnego ich zaciśnięcia a co za tym idzie pozwalają w szybki i skuteczny sposób wyrwać z uszu włosy. Przydają się przy rasach długowłosych i kłapouchych.

nożyczki groomera

Zarówno maszynka do strzyżenia psów jak i odpowiednie nożyczki możemy kupić na własny domowy użytek, jednak przed ich nabyciem najlepiej skonsultować się z kimś kto doradzi jakie narzędzia będą odpowiednie dla naszego pupila. Jakie ostrza są odpowiednie do danego rodzaju sierści oraz jakie nożyczki pomogą nam nadać odpowiedni wygląd naszemu pupilkowi. Przed rozpoczęciem takich zabiegów w domu najlepiej zdobyć wcześniej wiedzę w jaki sposób przycina się odpowiednie rasy psów, żeby wyglądały jak po wyjściu z najlepszego salonu piękności dla czworonogów.

auto do ślubu

Strony: 1 2

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


− cztery = 3