Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Jak prawidłowo czesać psa

admin 23 czerwca 2011 Pielęgnacja psów Brak komentarzy

Jeżeli sami decydujemy się na pielęgnowanie naszego pupila musimy do tego podejść z należytą starannością i delikatnością, dotyczy to także czesania naszych milusińskich, które często bywa trudnym zabiegiem. Pierwszą istotną kwestią jest to czy nasz pies lubi ten zabieg czy nie za nim nie przepada, wówczas zadanie może nastręczyć nam wiele trudności. Najlepiej przeznaczyć określone miejsce do czesania. Piesek musi przede wszystkim umieć stać lub leżeć na boku (jest to wygodny przy czesaniu psów psów o długim włosie).

Musimy go przyzwyczaić do czesania, możemy do tego wykorzystać podwyższenie np. stół, ale trzeba go zabezpieczyć żeby w żadnym przypadku nie był śliski. Nie czeszmy psa, który stoi bezpośrednio na śliskiej podłodze z drewna czy kafelkach. Przed przystąpieniem do czesania najlepiej wcześniej przygotować potrzebny sprzęt oraz smakołyki dla pupilka.


Czesanie zaczynamy od góry czyli głowy oraz szyi. Głowę czeszemy bardzo ostrożnie oraz delikatnie, żeby w żadnym przypadku nie zniechęcić go na samym początku zabiegu. Jeśli u psa tworzą się kołtuny wcześniej należy użyć preparatu, który pozwoli nam je rozplątać przed czesaniem.

W przypadku czesania psów krótkowłosych używamy mięciutkiej szczotki, długowłose oraz brodate psy wymagają większego skupienia, czesze się dużo bardziej ostrożnie. Na początku rzadkim grzebieniem, później gęstszym. Czesanie zaczynamy od głowy, przesuwamy się po linii tułowia kończąc na ogonie. Jeśli nasz piesek posiada ogon z dłuższym włosem również go rozczesujemy.

Czesząc naszego pupilka zwracajmy uwagę aby robić to na całej długość włosa począwszy od skóry, w ten sposób nie zostawimy sfilcowanych włosów.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


osiem − 1 =