Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Częstotliwość strzyżenia psa

Zabiegi pielęgnacyjne dla naszych pupili do których należą czesanie, strzyżenie oraz trymowanie są nieodzowne w celu utrzymania psiej szaty w dobrej kondycji.

Pielęgnacja ras psów długowłosych to przede wszystkim regularne czesanie włosa przy pomocy odpowiednich grzebieni i szczotek. Szata yorka, maltańczyka, pon-a, briarda, shih tzu czy afgana będzie falowała podczas gdy pies będzie w ruchu, ale musimy odpowiednio o nią zadbać poprzez, kąpanie, dokładne rozczesanie i odżywianie. Psy takie wymagają również korekt groomerskich.


Zajęcie psiego fryzjera to przede wszystkim strzyżeniem i stylizacja fryzur. Do strzyżenia używa się nożyczek i maszynek elektrycznych. Niektóre z ras wymagają strzyżenia wg określonych standardów, do takich ras należą pudel, biszon czy czarny terier rosyjski. Z kolei rasy długowłose t.j. maltańczyki nie strzyże się wcale, ale właściciele takich milusińskich, często wybierają krótsze fryzury zazwyczaj co podyktowane jest względami praktycznymi.

Rasy szorstkowłose poddaje się trymowaniu, które połączone jest z nadaniem kształtu fryzury za pomocą nożyczek i maszynki. Trymowanie to zabieg polegający na usuwaniu przez ich wyskubywanie martwych włosów. Jest to zabieg bezbolesny dla naszego pupila.

Psy szorstkowłose, powinny być tylko trymowane co daje szatę szorstką o głębokiej barwie. Do psów takich należą: sznaucer, jamnik szorstkowłosy oraz teriery. Ostrzyżenie tych psów maszynką spowoduje matowienie szaty i utratę jakości oraz koloru.

Nie ma reguły dotyczącej częstotliwości zaprowadzania psów do fryzjera. Wszystko zależy od rasy i potrzeby. Albo sami musimy ocenić czy wizyta naszemu pupilkowi jest potrzebna lub poradzić się fryzjera.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


− jeden = 2