Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Najlepszy pies do mieszkania w bloku

admin 18 lipca 2011 Wybór psa Brak komentarzy

Wybór psa do bloku może nastręczyć nam wiele trudności. Pies taki nie może być za duży, za bardzo ruchliwy, hałaśliwy…itd więc jaki będzie odpowiedni? Wybór jest trudny ale przed podjęciem tej ważnej decyzji musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy i opowiedzieć sobie na pytania jaki temperament psa będzie dla nas odpowiedni i czego od niego i siebie oczekujemy. Ile czasu możemy poświęcić na spacery, jak długo nasz milusiński będzie sam w pustym domu. Czy w naszym mieszkaniu znajdują się już inne zwierzę oraz jaka kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na jego utrzymanie (jedzenie, zdrowie i pielęgnację).

Nawet najmniejszy i najbardziej spokojny pies będzie się czuł samotny i nieszczęśliwy bez naszego zainteresowania, miłości i opieki. Wybór odpowiedniego psa danej razy należy przedyskutować z resztą domowników wśród których będzie on przebywał. Jeżeli zdecydujemy się na posiadanie psa musimy o nim wiedzieć wszystko – jak żywić, jak wychowywać, jakie kupować i podawać karmy, zabawki, co należy robić, a czego nie.


Do psów które na pewno będą męczyły się mieszkając w bloku należą owczarek niemiecki, mastiff i husky. Najczęściej wybieranym psem jest shih-tzu oraz yorkshire terrier, także pudel mimo swojego wzrostu. Duże charty niezbyt dobrze czują się mieszkając wyjątkiem jest charcik włoski. Dobrym wyborem jest również pies chihuahua oraz wszystkie jamniki, maltańczyk i bichon frise. Na niewielkiej przestrzeni dobrze czują się psy nagie: nagi pies meksykański czy grzywacz chiński. Jest wiele ras które mogą mieszkać w bloku t.j.. Foksterier, Jack Russell Terrier potrzebują one jednak dużo ruchu, który musimy im zapewnić na świeżym powietrzu.

Decydując się na posiadanie psa w bloku należy wsiąść pod uwagę wszystkie za i przeciw oraz nasze możliwości żeby wybór był jak najlepszy.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


8 − sześć =