Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Wybór rasy psa

admin 14 sierpnia 2011 Wybór psa Brak komentarzy

Zazwyczaj wybór psa związany jest z bardzo przypadkowym jego wyborem, niekonieczne poprzedzonym lekturą w tej kwestii. Pies spędzi z nami od kilku do kilkunastu lat dlatego nasz wybór jest bardzo istotny i powinien być jak najbardziej trafny abyśmy zarówno my jak i nasz przyjaciel czuli się bardzo dobrze w swoim towarzystwie.

Coraz częściej wybieramy dla siebie pieska rasowego. Ponieważ każda z ras została stworzona w konkretnym celu, możemy przyjąć że przedstawiciel takiej rasy będzie posiadał cechy dla niej charakterystyczne. Przed podjęciem decyzji o wyborze warto dokładnie prześledzić te cechy zarówno wyglądu jak i charakteru i zastanowić się czy będą one pasować do naszych wymagań i potrzeb.


Każda rasa posiada również swoje wady. Golden retriver czy labrador, uwielbiają brudzić się w kałuży, owczarek niemiecki jest psem bardzo wymagającym, beagle miły i kochany jest bardzo samodzielny i uparty. York terier hodowany był to tępienia gryzoni jest on również psem charakteryzującym się dużą aktywnością. Dlatego warto dostosować rasę, cechy charakteru naszego pupilka do warunków w jakich będzie przebywał. Nie wszystkie rasy nadają się do trzymania ich w ciasnych mieszkaniach w bloku, niektóre z nich potrzebują przestrzeni i swobody. Powinniśmy więc wybór poprzedzić dokładną lekturą. Dobrym pomysłem przy wyborze psa jest udanie się na wystawę, na której możemy spotkać się z przedstawicielami wybranej rasy, właścicielami oraz hodowcami. Wówczas podjecie decyzji powinno być dużo łatwiejsze.

Uważa się, że najlepszy moment do wzięcia szczeniaka to wiek kiedy ma 8 tygodni. Wchodzi on wtedy w okres w którym jest spokojniejszy, poznaje nowy tereny nie wykazując nadmiernego lęku. Hodowcy przedłużają wiek w którym szczenię zostaje odłączone od matki by nauczyło się od niej i rodzeństwa z którym przebywa jak najwięcej.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


+ 2 = osiem