Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Najlepszy szampon dla psów

admin 17 sierpnia 2011 Pielęgnacja psów Brak komentarzy

Dzisiaj posiadanie psa nie wiąże się tylko z wyprowadzaniem naszego pupila na spacer, ale także z kupowaniem specjalnych karm i odpowiedniej pielęgnacji. Nie ogranicza się ona tylko do wymycia psa, dostępna jest również szeroka gama kosmetyków do ich pielęgnacji, począwszy od szamponów, odżywek aż po farby koloryzujące i podkreślające kolor włosia.

Niektóre rasy psów przechodzą okres linienia, co wymaga od właściciela szczególnej uwagi i zadbania w tym czasie o kondycję jego sierści. Przy wyborze szamponu dla psa musimy zwrócić szczególną uwagę na długość, umaszczenie psa oraz czy posiada on skłonność do alergii. Jeżeli nasz pies posiada problem w postaci łupieżu, świądu, pcheł musimy użyć szamponów, które przeznaczone są to tego rodzaju problemów.


Na rynku znajduje się wiele marek, które oferują kosmetyki dla psów a w szczególności szampony, których jakość jest bardzo dobra. Przy wyborze takich preparatów kierujemy się nie tylko skutecznością działania ale także zapachem czy możliwością wygodnego używania. W zależności jaki rodzaj skóry oraz sierści posiada nasz milusiński szampon musi być łatwo spłukiwany, ułatwiać rozczesywanie, nie powodować obciążania włosa, mieć właściwości nawilżające i odżywiające.

Zwierzę wymaga pielęgnacji aby czuło się zdrowo oraz dobrze, oprócz sierści musimy zadać również o jego uzębienie, dziąsła, oddech, oczy i uszy.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


2 − jeden =