Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Chiński grzywacz

admin 16 czerwca 2012 Wybór psa Brak komentarzy

Chińskie grzywacze to dobre psy do towarzystwa, ale należy im okazać dużo ciepła oraz delikatności. Są one uczuciowymi pupilkami, która przywiązują się do swojego właściciela. Mogą posiadać różny charakter zależy od wychowania i posiadanego temperamentu. Niemniej jednak jest to rasa psa bardzo wrażliwego, posiadającego dosyć kruchą psychikę. Niezbyt dobrze znoszą samotność, dlatego potrzebują stałego kontaktu z opiekunem.

Chiński grzywacz to pies inteligentny, szybko uczący się, lubiący zabawy. Wraz z innymi psami, które już zna urządza gonitwy. Dla swojego opiekuna są bardzo czuły oraz delikatny. Osoby postronne traktuje z nieufnością, nie wszystkie z nich tolerują małe dzieci. Większość z nich goni za biegaczami czy rowerzystami.


Chińskie grzywacze mają poczucie terytorializmu oraz z zapałem bronią domu, swojego właściciela oraz słabszych członków swojego stada, co wiąże się z nadmierną szczekliwością. Bywają również osobniki, które są bojaźliwe i chowają się na widok obcej osoby. Pieski te bywają również ciekawskie. Bardzo lubią spacery ale słabo reagują na komendy.

grzywacz chinski

 

Występują w dwa typy tej rasy i obydwa wymagają bardzo specyficznej pielęgnacji. Jeden z tnich to – Deer posiadający lżejszą budowę oraz – Cobby typ mocniejszy. Posiadają wrażliwą skórę, która łatwo się uczula. Delikatny włos znajdujący się na grzywie oraz kończynach tego psa należy chronić przed łamaniem, nie dopuszczając także aby skóry uległa przesuszeniu.Psy z owłosieniem wymagają czesania.

Codzienną dietę tego pieska należy uzupełniać o preparaty, które mają wpływ na skórę i włosy i są to wielonienasycone kwasy tłuszczowe (Omega 3 i 6), biotyna, witamina B.

Przeciętnie Grzywacze chińskie żyją około 12 lat. U nagich grzywaczy jak u wielu psów małych oraz miniaturowych mogą występować problemy związane z uzębieniem.

Katalog stron

Strony: 1 2

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


× cztery = 36