Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Chiński grzywacz

admin 16 czerwca 2012 Wybór psa Brak komentarzy

Chiński Grzywacz jest to rasa psa pochodzącego z Chin, krajem patronackim jest Wielka Brytania. Rozróżnia się dwa typy: Deer charakteryzujący się lżejszą budową oraz typ Cobby mocniejszy. Piesek ten jest przyjacielski, nigdy nie jest złośliwy. Chiński Grzywacz ma grację i powab, jest psem bezwłosym o gładkim korpusie, posiada włosy na głowie i ogonie oraz stopach. Głowa oraz czaszka lekko zaokrąglone i wydłużone. Policzki płaskie nie posiadające tkanki tłuszczowej, które zwężają się w stronę kufy. Rasa ta posiada lekko zaznaczony stop i gładką głowę bez zmarszczek oraz fałd skórnych, wąski nos. Wargi gładkie i zazwyczaj ciemne. Oczy ciemne, wyglądając na czarne, średniej wielkości, o kształcie migdałowatym i osadzone z dala od siebie.


Uszy Chińskiego Grzywacza osadzone są głęboko a punkt ich osadzenia położony jest linii zewnętrznego kącika oka, są one duże oraz stojące, które mogą posiadać frędzle lub nie. Szczęka posiada dobry zgryz nożycowy. Kły często wystają ku przodowi. Szyja cienka, nie posiadająca podgardla, lekko łukowata przy nasadzie głowy. Pupilek ten ma skórę gładką i ciepłą w dotyku. Klatka piersiowa szeroka, z prostą linią grzbietu. Długość całego ciała trochę większa od wysokości w kłębie.

Kończyny przednie wąskie i długie, tylne natomiast posiadają dobry kąt, wąskie kolana i mocne lędzwie oraz muskularny zad. Rasa ta posiada ogon, który jest wysoko osadzony, podczas ruchu noszony do góry, zwężający się w kierunku końca, prosty, naturalnie opuszczony podczas spoczynku, owłosienie na 2/3 jego długości. Brak włosów na tułowiu. Idealna wysokość tej rasy to od 28 cm do 33cm w kłębie. Waga nie powinna przekraczać 5,5 kg.

Katalog Sznurkowo

Strony: 1 2

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


+ 2 = dziewięć