Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Karmy dla psów

admin 24 września 2012 Pielęgnacja psów, Żywienie Brak komentarzy

Dieta naszych psów powinna składać się tylko ze zdrowych produktów. Jedzenie przygotowywane w domu ze składników dostępnych w naszej kuchni nie zawsze jest odpowiednie dla naszych pupilków. Niestety nie ma uniwersalnej diety która będzie dobra dla wszystkich ras psów. Najlepszym rozwiązaniem jest wypróbowanie kilku rodzajów diet i wybór najlepszej. Wszelkie niepokojące objawy, które będą się pojawiać po jej zmianie będą oznaczały, że dane menu jest nieodpowiednie i należy go zmienić.

Jednym z rozwiązań na stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety jest kupno gotowych karm dla naszych pupilków. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów. Wśród nich możemy wyróżnić karmy mokre oraz suche. Suche mają postać granulatu, natomiast mokra oferowana jest w puszkach, saszetkach, bądź innych pojemnikach. Ta pierwsza nie zawiera wody i jest znacznie bardziej kaloryczna przeliczając na jednostkę masy, natomiast nie zanieczyszcza zębów naszego psa jak ta mokra.


Gotowe karmy dla psów są dobrym rozwiązaniem, zawierają niezbędne składniki odżywcze których potrzebują nasze zwierzęta i łatwo je podawać. Tego typu pożywienie nie psuje się szybko. Nie musimy się martwić czy przygotowane przez nas jedzenie będzie odpowiednio zbilansowane i będzie zapewniało odpowiednia ilość niezbędnych składników odżywczych. Wybierając dobre gotowe karmy, mamy pewność, że przygotowane są w odpowiedni sposób i posiadają niezbędne składniki w odpowiednich proporcjach, jest kompletna i zbilansowana (karma firmy Acana). Przy wyborze odpowiedniego produktu dla naszego pupilka musimy zwrócić uwagę na wiele istotnych rzeczy. Najlepsze powinny zawierać dużą ilość mięsa w swoim składzie, a mniejszą ilość zbóż. Najważniejsze aby na opakowaniu podane były wszystkie składniki w jasny i czytelny sposób. Jeżeli mamy wątpliwości dotyczące składu lub znajdujących się tam składników o których nic nie wiemy lub nawet nie słyszeliśmy warto poszukać innej.

karma dla psów

Na rynku możemy znaleźć karmy przeznaczone dla psów małych, średnich oraz większych, które dostosowane są głównie do ich metabolizmu. Psy małych ras mają zapotrzebowanie na więcej energii a ich rozwój jest znacznie szybszy. Dostępne są również karmy przeznaczone dla psów młodych oznaczone nazwą junior, a także dla psów dorosłych oznaczone jako senior. Powinny w swoim składzie zawierać składniki jasno opisane, mięso powinno być znanego pochodzenia, w skład powinny wchodzić warzywa i owoce, pełne ziarna zbóż, odpowiednio zbilansowane makro oraz mikroelementy, nie powinny występować szkodliwe dodatki i konserwanty oraz sztuczne barwniki.

Wiele z oferowanych karm dla psów posiada składniki, które chronią dodatkowo ich układ pokarmowy, stawy, jak również wrażliwą skórę, wzmacniają naturalną odporność czy nawet pobudzają słaby apetyt. Do takich należą produkty oferowane przez firmę Royal Canin.

Przy wyborze karmy dla naszego pupilka powinniśmy jednak pamiętać, aby dobrać ją odpowiednio do jego wieku, rasy i aktywności.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


dwa + 4 =