Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Jak dbać o sierść psa?

admin 7 października 2012 Pielęgnacja psów Brak komentarzy

Psy w zależności od rasy maja inną sierść, która różni się pod względem koloru, długości, gęstości i paru innych czynników niewidocznych gołym okiem. Zdrowa, lśniąca sierść to duma właściciela zwierzęcia, odzwierciedla bowiem ona stan zdrowia pupila oraz pokazuje, że właściciel odpowiednio o psa dba.

Przy dbaniu o sierść najważniejsza jest odpowiednia dieta. Rozpoczynając odżywanie psa rasy, której wcześniej nie mieliśmy, niezależnie od tego czy zwierze jest u nas od maleńkości czy w dorosłym już wieku przy wyborze odpowiedniego pokarmu warto skontaktować się z lekarzem weterynarii, który dopasuje pokarm adekwatnie do rasy, wieku i wielkości zwierzęcia. Jeżeli jednak chcemy sami wybrać karmę ponieważ wiemy, że rasa jaką mamy nie jest wymagającą w hodowli możemy pokusić się o zakup karmy uniwersalnej jaką jest karma acana. Po każdej zmianie karmy należy uważnie obserwować zwierzaka, czy nie wypada mu sierść i czy układ pokarmowy pracuje prawidłowo.


Nie wystarczy odpowiednia dieta, składająca się z karmy oraz suplementów adekwatnej do rasy, wielkości i wieku jeżeli pies nie będzie kąpany co pół roku przy użyciu odpowiednich dla niego detergentów. Częstsze mycie powoduje, że zwierze traci swój naturalny tłuszcz, który jest niezbędny do osiągnięcia pięknej i zdrowej sierści. Oprócz kąpieli właściciel powinien zadbać o to aby usuwać obumarłe komórki na skórze i zalegającą sierść za pomocą dostępnych na rynku specjalnych szczotek. Właściwy nacisk i podejście właściciela do czesania zwierzęcia zapewni psu wspaniałą i odprężającą rozrywkę i nie będzie dla niego niczym nieprzyjemnym, wręcz przeciwnie, zwierze będzie domagać się tego typu pieszczot.

Tak samo jak u ludzi włosy tak u zwierząt wypadająca sierść może sygnalizować o awitaminozie, niewłaściwym odżywianiu, chorobach układu pokarmowego oraz układu odpornościowego. Aby poprawić przemianę materii można podawać psu olej i inne suplementy, które zapewnią piękną i zdrową sierść.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


3 + = dziesięć