Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Jak dbać o psa w okresie letnim

W czasie nadchodzącego upałów i letniego czasu musimy pamiętać także o naszych pupilach. Nie możemy pozwolić, aby doszło do przegrzania ich organizmu. To my musimy zadbać o naszego psa i pomóc mu jak najlepiej przetrwać ciepłe dni. Kiedy na zewnątrz panuje wysoka temperatura musimy zadbać o to, aby nasz pupil miał stały dostęp do wody. Wysoka temperatura i brak wody może doprowadzić w skrajnym przypadku do śmierci z odwodnienia bądź też przegrzania. Szczególnie jest to ważne kiedy posiadamy psa który większość czasu przebywa na podwórku lub większość dnia spędza sam w mieszkaniu. W domu musimy zostawić miskę którą będzie trudno przewrócić natomiast w przypadku psów podwórkowych równie ważne jest pozostawienie wody w zacienionym miejscu. Pamiętajmy także o zabraniu na spacer picia również dla naszego milusińskiego.


Czas upałów jest szczególnie uciążliwy i niebezpieczny dla zwierząt starych, chorych i takich które mają problemy z układem krążenia. Zbyt wysoka temperatura jest bardzo groźna dla zdrowia i życia zwierząt . Nie wybierajmy się w zbyt długie podróże czy spacery, ani nie urządzajmy zabaw wysiłkowych na świeżym powietrzu szczególnie w czasie największego nasłonecznienia. Zwiększony wysiłek może dodatkowo powodować poniesienie się temperatury ciała. Na spacer wybierajmy porę wczesnoporanną lub wieczorową, kiedy temperatura obniża się do bezpiecznej i przyjemniej granicy.

woda dla psa

Kiedy wybieramy się na zakupy nie zostawiajmy naszym milusińskich w nagrzanym samochodzie. Temperatura w pojeździe zaparkowanym na upale może wzrosnąć do niebezpiecznego poziomu co może doprowadzić do przegrzania i być niebezpieczne dla życia naszego czworonoga. Wybierając się na spacer pamiętajmy, że niektóre podłoża t.j. asfalt czy piasek również nagrzewają się do wysokiej temperatury, chodzenie po nim może doprowadzić do poparzeń na łapkach. Przed nadejściem cieplejszych dni pamiętajmy o przystrzyżeniu sierści naszego zwierzaka.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


− jeden = 4