Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Adopcja!? Dlaczego nie!

admin 27 listopada 2014 Bez kategorii Brak komentarzy

sklep zoologiczny
Rocznie setki czworonogów tracą dom, są wyrzucane na bruk, ponieważ były nieprzemyślanym zakupem, albo nietrafionym prezentem urodzinowym. Najważniejsze jest, aby roztropnie podejść do wyboru pupila. Zwierzę to nie zabawka. Decydując się na zakup czy adopcję, ponosisz pełną odpowiedzialność za swój wybór.


Schroniska są pełne porzuconych psów i kotów. Właśnie dlatego, że wielu właścicieli podeszło nieodpowiedzialnie do tematu wychowania zwierzęcia. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że zwierzę zamieszka z nimi pod jednym dachem na długi czas. Bez znajomości podstawowych zachowań i potrzeb pupila, poddajemy się, zrzucając z siebie odpowiedzialność – lepiej oddać niż wychować. Wystarczy poświęcić czas, odwiedzić sklep zoologiczny i zakupić kilka lektur związanych z opieką nad zwierzętami. Jeśli jednak zdecydujesz się na adopcje, musisz mieć świadomość procedur związanych z tym procesem. Wbrew panującej opinii, nie jest to wcale skomplikowane postępowanie.

Po pierwsze pracownik schroniska przeprowadza wywiad środowiskowy. Sprawdza nasze warunki mieszkaniowe, zadaje pytania dotyczące tego jakie kwoty pieniężne jesteśmy w stanie przekazać miesięcznie na opiekę nad psem czy kotem. Zazwyczaj takie spotkania odbywają się dwukrotnie. W zależności od potrzeby. Jeśli opinia pracownika jest pozytywna możemy przejść do podpisania deklaracji oraz umowy adopcyjnej.

Dla niektórych umowne zapisy, mogą wydać się dość restrykcyjne. Dotyczą one jednak rzeczy zasadniczych. Świadomości podejmowania decyzji o adopcji, czy np. w przypadku szczeniąt/ kociąt zobowiązanie do wykonania sterylizacji. Dokładna selekcja opiekunów pozwala zminimalizować prawdopodobieństwo ponownego porzucenia zwierzęcia. Jeśli nie jesteśmy pewni czy podołamy wychowaniu pupila, możemy również zabrać go do domu „na próbę”, wszystko zależy od reguł panujących w wybranym schronisku. W trakcie procesu adopcyjnego warto zaopatrzyć się w wyprawkę dla psa czy kota. Potrzebne przedmioty możesz zakupić odwiedzając sklep zoologiczny. Otrzymasz tam również niezbędne porady w kwestii wybory karmy, legowiska czy zabawek dla zwierzęcia.

Pamiętaj, że decyzja o adopcji powinna być traktowana jako opcja nieodwracalna. Zwierzęta są z natury ufne. Szybko przekonasz się, że za ofiarowaną opiekę otrzymasz pokłady bezgranicznej miłości zwierzęcia. Decyduj świadomie.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


8 − = jeden