Alergia pokarmowa u psa – rozpoznanie oraz zapobieganie

3 kolorowy pies

Pies to nasz codzienny towarzysz. Chętnie z nim spacerujemy, bawimy się w ogrodzie, odpoczywamy, możemy go też wszędzie ze sobą zabrać.

Niektóre rasy są ściśle do tego przeznaczone, by być ludzkimi towarzyszami. Jednak rasowe psy mają wiele wymagań, ich pielęgnacja nie zawsze jest łatwa, można też zauważyć, że często mają one problemy zdrowotne.

Najczęściej problemy te są związane z nieodpowiednim żywieniem, niestety w dzisiejszych czasach coraz więcej psów cierpi na różne alergie pokarmowe a to niekorzystnie wpływa na ich zdrowie.

Jak rozpoznać alergie u psa?

Alergia pokarmowa u psów, objawia się na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim pojawiają się wtedy problemy z trawieniem.

Pies może zwracać całą zjedzoną karmę a także mogą się u niego pojawić częste biegunki. Jest to pierwsza oznaka tego, że dana karma jest dla psa nie odpowiednia.

Poza tym alergia pokarmowa objawia się także swędzącą wysypką na ciele, pies bardzo się wtedy męczy, bo skóra go nieustannie swędzi.

Są to typowe objawy alergii pokarmowej, ale można też łatwo ją rozpoznać po tym, że pies zacznie tracić na wadze, będzie osowiały, zmęczony i nie będzie miał ochoty na zabawę i ruch.

Jak zapobiec alergii pokarmowej?

Kiedy pojawi się u zwierzęcia alergia pokarmowa, należy się z nim udać do weterynarza albo zoodietetyka, taka osoba ma kompetencje do tego, by ułożyć plan żywieniowy dla takiego zwierzaka.

Ale alergii pokarmowej u zwierząt można zapobiec, wystarczy od początku jego pobytu w naszym domu, zakupić dla niego karmę dla psów bezzbożową.

Można zauważyć, że to właśnie zboża bardzo często uczulają zwierzęta, tak samo zresztą jak i ludzi. Wystarczy więc kupować karmę bezzbożową i to nią właśnie karmić swojego czworonoga.

Taka karma jest lekka i delikatna dla żołądka zwierzęcia, dzięki niej będzie on miał dużo więcej energii i będzie prawidłowo się rozwijał. Taką karmę polecają wszyscy weterynarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *