Dieta eliminacyjna u psa i kota

dieta psa

Każde zwierzę domowe, tak jak i człowiek może cierpieć na różne schorzenia i mieć problemy zdrowotne. Można nawet zauważyć, że zwierzęta rasowe częściej cierpią na różne dolegliwości niż zwierzęta nierasowe.

Dlatego o te zwierzęta trzeba w szczególny sposób dbać, pielęgnować je i chronić przed różnymi czynnikami, które mogły by im zaszkodzić. Bardzo często zwierzęta mają problemy trawienne, głównie wiąże się to z nieprawidłowym żywieniem tych zwierząt.

Jak rozpoznać problemy trawienne u kota czy psa?

Zarówno koty jak i psy, mogą mieć problemy żołądkowe po spożyciu karmy. Można je łatwo zaobserwować, wystarczy przyjrzeć się im przez cały dzień. Główną wskazówką na to, że nie wszystko z naszym czworonogiem jest dobrze, będą problemy trawienne objawiające się biegunką i wymiotami.

Jest to dla zwierzęcia bardzo męczące, powoduje też szybką utratę wagi u kota i psa. Już w takim momencie powinniśmy się zorientować, że to karma jest dla nich nieodpowiednia i zmienić ją jak najszybciej.

Eliminacja zboża z karmy dla zwierząt

Bardzo często się zdarza, że to karmy bogate w zboża, są szkodliwe dla zwierząt, które mają delikatne żołądki.

Dlatego jeśli zauważymy, że nasz pies czy kot mają problemy z trawieniem, pojawiają się u nich różne dolegliwości zdrowotne, w pierwszej kolejności powinniśmy zmienić im karmę na taką, która tego zboża nie zawiera.

Jest wiele takich karm, które są właśnie przeznaczone dla zwierząt alergicznych. Zwierzęta mogą też jednak uczulać inne rzeczy, nie tylko zboże. Można to na przykład sprawdzić, wybierając się ze zwierzęciem do zoodietetyka. Taka osoba zbada psa dokładnie i określi, co należy wyeliminować z diety zwierzęcia.

Czasami trzeba też dobrze się przyjrzeć diecie zwierzęcia domowego, jeśli szybko on traci na wadze albo wręcz przeciwnie, jest otyły.

Żadna z tych cech nie jest dla niego zdrowa, niektóre składniki karm dla zwierząt spożywane w nadmiernej ilości mogą tuczyć zwierzę, inne zaś dostarczają zbyt mało kalorii.

3/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.