Jak dbać o psa w czasie upałów? Porady weterynarza

pies

O psa w domu dbamy jak o członka rodziny. Kiedy mieszkamy z psem, traktujemy go jak kogoś bardzo bliskiego, bo jesteśmy z nim zżyci. Przez to też poświęcamy mu wiele uwagi i staramy się zapewnić mu jak najwięcej komfortu. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy pies nie ma lekko, takie sytuacje zwykle związane są z pogodą.

Można zauważyć, że najwięcej problemów sprawiają psom upały letnie, ludzie się w tym czasie bardzo męczą, a co dopiero mają powiedzieć psy, gdy na ich ciele jest wiele grubej i gęstej sierści? Trzeba więc szczególnie w tym czasie bardzo im pomagać i się o nie troszczyć.

Przede wszystkim woda

Wielu weterynarzy wypowiadało się już na temat tego, jak należy dbać o psa w czasie upałów. Podstawową zasadą jest zapewnienie psu dostępu do świeżej, czystej i zimnej wody na bieżąco.

Woda, która stoi w misce cały dzień, nie jest dla niego żadnym ukojeniem, wręcz przeciwnie, dlatego trzeba pilnować by w misce psa zawsze znajdowała się schłodzona, smaczna woda. Można nawet zainwestować w specjalne fontanny dla czworonogów, w których woda nieustannie płynie a taką wodę psy uwielbiają najbardziej.

Cień i chłód

W czasie letnich upałów, pies musi przebywać w cieniu. Absolutnie nie powinno się wychodzić z psem na spacer w ciągu dnia, zwłaszcza w południe. W ten sposób możemy psu bardzo zaszkodzić. Jeśli chcemy wyjść z psem na spacer, powinniśmy to robić wczesnym porankiem albo późnym wieczorem, kiedy upał już tak nie doskwiera.

Poza tym w ciągu dnia powinniśmy udostępnić zwierzęciu miejsce w domu czy w ogrodzie, gdzie będzie panował miły chłód.

W ogrodzie nie trudno znaleźć takie miejsce, pod drzewami i w cieniu domu na pewno psu będzie domu. Jeśli zaś chodzi o mieszkanie, to najlepiej by było to pomieszczenie, gdzie na podłodze są płytki, bo te dają dużo chłodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *