Jak zadbać o długą sierść psa, by była miękka i lśniąca?

pies długowłosy

Jeśli uwielbiasz głaskać swojego psa, to zapewne wiesz, jak ważna jest pielęgnacja jego sierści. Co zrobić, aby włosy pupila były miękkie i lśniące? Jakie składniki warto dostarczać czworonogowi? Podpowiemy Ci, jak zadbać o mocną i piękną sierść u psa.

Zapewnij pupilowi dietę bogatą w składniki odżywcze

Sekretem pięknego i zdrowego wyglądu sierści psa jest dieta dostarczająca mu składników odżywczych. Karma podawana pupilowi powinna być bogata w białko stanowiące podstawowy budulec włosów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na obecność w jedzeniu dla czworonoga kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które natłuszczają sierść i nadają jej blask​. Znakomitym uzupełnieniem diety psa mogą być również mięso, ryby i warzywa.

Podawaj psu suplementy diety na lśniącą sierść

Jeśli chcesz, aby Twój pupil miał długie i lśniące włosy, dobrym rozwiązaniem wydaje się podawanie mu suplementów diety wpływających na jej kondycję. Szczególnie korzystna dla zdrowia skóry i sierści u psów jest biotyna, znana również jako witamina H. Odgrywa ona ważną rolę w produkcji keratyny, a jej niedobór może prowadzić do matowienia i łamliwości włosów u czworonogów. Biotynę dla psa na sierść znajdziesz w sklepie plpetlover.pl, gdzie dostępne są różne preparaty wspierające zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt domowych. Warto również podawać czworonogowi cynk, witaminy z grupy B i olej z łososia bogaty w kwasy omega-3. Pozytywnie wpływają one na włosy i skórę, przyczyniając się do mocnej i lśniącej sierści u psa.

Regularne szczotkuj sierść psa

Codzienne czesanie psa jest niezwykle ważne, szczególnie dla ras długowłosych, jeśli zależy Ci na tym, aby Twój ulubieniec miał piękna sierść. Pozwala ono usunąć martwe kosmyki i zapobiega tworzeniu się kołtunów. Warto używać szczotek dostosowanych do typu włosów czworonoga – dla psów z długą sierścią polecane są modele druciane z zaokrąglonymi końcówkami, które nie podrażniają skóry. Regularne szczotkowanie również masuje skórę, poprawiając jej ukrwienie, co sprzyja zdrowiu sierści.

Używaj do kąpieli czworonoga specjalnych kosmetyków

Kąpiele pomagają również utrzymać sierść zwierzaka lśniącą i mocną, trzeba jednak pamiętać o odpowiednim szamponie. Kosmetyki dedykowane psom są łagodne i dostosowane do pH skóry czworonogów. Warto jednak pamiętać, że zbyt częste mycie pupila może przesuszać skórę, dlatego, żeby zapobiec wypadaniu sierści u psa, kąpiele należy przeprowadzać z umiarem, np. raz na miesiąc. Dobrym rozwiązaniem może być również stosowanie odżywek nawilżających, które pomogą utrzymać włosy zwierzęcia w dobrej kondycji. Po kąpieli ważne jest dokładne wysuszenie sierści psa, aby zapobiec powstawaniu odparzeń i infekcji skórnych. Pamiętaj, aby używać suszarki na niskiej temperaturze, zwłaszcza jeśli Twój pupil ma gęste włosy.

Regularna pielęgnacja sierści psa, odpowiednia dieta oraz suplementacja witamin pozwalają zadbać nie tylko o piękny połysk i miękkość włosów pupila, ale także jego zdrowie. Skorzystaj z naszych wskazówek, a Twój ulubieniec, będzie zawsze cudownie się prezentował. Nie zapomnij też podzielić się tym artykułem z innymi miłośnikami czworonogów.