Masz już idealny prezent dla zwierzaka?

pies i zabawka

Jak co jesień, zaczynamy odczuwać zbliżające się święta Bożego Narodzenia i za moment wszystkich nas porwie szał przygotowań i przedświątecznych zakupów. To okres, kiedy każdy z naszych bliskich otrzymuje od nas wyjątkowy prezent, nie pomijamy nikogo.

Wobec tego szukamy również prezentów dla naszych czworonogów i małych pupilów. Przecież stanowią nieodłączną część rodziny. Jaki będzie idealny prezent dla zwierzaka? Asortyment sklepów zoologicznych jest tak wielki, że z pewnością znajdziemy coś dobrego dla każdego z nich.

Koty uwielbiają zabawę i wcale nie potrzebują do niej towarzystwa. Zabawki dla kotów to często drobiazgi w postaci małych myszek, rybek nasączonych kocimiętką, piłeczek pluszowych i dzwoneczków z piórkami, które mogą leżeć w dowolnym miejscu w domu, czekając aż kot się nimi zainteresuje.

Właściciele kotów wiedzą, że ich zwierzaki są wielkimi indywidualistami i postępują tak, jak mają na to ochotę.

Jeśli koniecznie chcemy uczestniczyć w zabawie z kocim przyjacielem, możemy znaleźć „wędki”, na końcu których znajdują się piórka i pluszowe piłeczki.

Większość kotów będzie za nimi gonić tak długo, aż pozwolimy im je złapać. Prezentem absolutnie wyjątkowym dla kota, będzie jego własny kącik w domu. Warto zastanowić się nad drapakiem połączonym z tunelem i leżakiem, w których koty uwielbiają się chować i bawić.

Ceny takich konstrukcji bywają bardzo wysokie, ale czego nie robi się dla swojego kota?

Psy są o wiele bardziej skłonne do interakcji niż koty, dlatego idealnym prezentem dla psa będzie zabawka, która będzie służyła mu do zabawy z opiekunem.

Różnorakie sznury, piłki i gumowe zwierzaki z piszczałką w środku, to wszystko uświetni spacer z psem i wspólną zabawę. Żaden pies nie pogardzi również kością wapienną lub wędzoną, czy też innym przysmakiem, którym będzie delektował się przez kilka dni.

Każdy zwierzak ucieszy się, jeśli dostanie w prezencie przysmak, który nie gości w regularnym menu. Tych również znajdziemy sporo w sklepach zoologicznych oraz mięsnych.

Skoro my zamierzamy jeść potrawy wigilijne, zaserwujmy naszemu zwierzakowi wyjątkową kolację, na przykład ekskluzywną morką karmę z lepszego gatunku mięsa, jak na przykład Sheba w przypadku kotów.

Koszatniczki, szczurki, myszy i chomiki będą zachwycone kołowrotkami do klatek czy plastikowymi kulkami ze szczebelkami, dzięki którym będą mogły przemierzać mieszkanie. Z kolei żadna papuga nie pogardzi huśtawką, lusterkiem lub kolbą z pysznym zestawem ziaren.

W okresie przedświątecznych w wielu sklepach branżowych znajduje się również sporo uroczych ubranek dla zwierząt. Nie jest to być może marzeniem każdego Azorka, żeby paradować po domu w stroju elfa lub św. Mikołaja, ale goście będą zachwyceni świątecznym strojem naszego pupila.

4.3/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.