Poprawne przechowywanie karmy dla psów i kotów

karma

Kiedy zamierzamy przygarnąć czworonoga niezależnie od tego czy to będzie kot czy pies, na pewno powinniśmy przygotować dobrze dom na tą okoliczność.

Zwierzak powinien się dobrze czuć w domu, musi więc mieć w nim miejsc do spania, bawienia się, karmienia i do higieny.

Oczywiście zwierzak nie powinien zdominować domu swoją obecnością, ale musi mieć w nim swobodę i dobre samopoczucie.

Karmienie zwierząt

Jedną z najważniejszych kwestii przy organizowaniu domu dla zwierzaka, jest zapewnienie mu miejsca, gdzie będzie się pożywiał.

Powinno to być miejsce odosobnione, takie w którym będzie miał prywatność a miski z jego jedzeniem nie będą nikomu przeszkadzać. Zarówno dla kota jak i dla psa, powinniśmy przygotować dwie miski, jedna na karmę, druga na wodę.

Należy pilnować by miska z wodą była zawsze napełniona i woda w niej była zawsze czysta i świeża.

Jeśli chodzi o karmienie zwierząt, to w zależności od rasy i wielkości zwierzęcia, różne są porcje żywieniowe.

Z tą informacją należy się wcześniej dobrze zapoznać, by wiedzieć ile karmy potrzebuje nasz zwierzak każdego dnia do prawidłowego rozwoju i wzrostu.

Przechowywanie karmy

Bardzo ważną kwestią, jest także przechowywanie pokarmów dla zwierząt. Przede wszystkim karma powinna być przechowywana w takim miejscu, gdzie zwierzęta jej same nie dosięgną.

Należy pamiętać o tym, że na przykład koty potrafią się bardzo wysoko wspinać, dlatego powinno to być osobne pomieszczenie, tak by zwierzęta nie miały tam dojścia.

Jeśli chodzi o suchą karmę dla zwierząt domowych, powinna ona być przechowywana w suchym i chłodnym miejscu, najlepiej w specjalnych pojemnikach z dozownikiem. Wtedy łatwiej jest nabierać karmę i podawać ją zwierzęciu.

Jeśli zaś chodzi o mokrą karmę, to ta może być przechowywana w lodówce ale nie koniecznie musi tak być. Można ją równie dobrze przechowywać w spiżarni lub w piwnicy, wtedy zachowa ona swoje wszystkie wartości odżywcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *