Psa kupić czy wziąć ze schroniska?

różne rasy psów

Marzysz o czworonogu, ale nie wiesz, jaka droga nabycia zwierzaka będzie lepsza? Wiele osób zadaje sobie pytanie: Psa kupić, czy wziąć ze schroniska?

Tak samo jak w wielu aspektach życia, nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Można powiedzieć, że każdy ze sposobów ma swoje plusy, tak samo jak obie opcje mogą nas zawieść już na starcie.

Dowiedz się, co będzie lepsze dla Ciebie i zadecyduj, czy chcesz odwiedzić schronisko, czy kupić psa z hodowli.

Psy ze schroniska – wady i zalety

Czworonogi z ośrodków to zawsze większe ryzyko dla właścicieli, jeśli chodzi o choroby zakaźne. Trzeba pamiętać, że taki pies miał kontakt z wieloma innymi psami, tak więc wszelkie bakterie mogły przedostać się na niego bez trudności.

Z całą pewnością wybór psów w schroniskach jest okrojony, jeśli chodzi o rasy. Nie uzyskamy tu również rodowodu. Jeśli chodzi o plusy, należy do nich z całą pewnością możliwość ratowania istnienia czworonoga.

Schroniska kontynuują swoją misję od lat, przez co każda pomoc tym organizacjom jest nieoceniona.

Jeśli zastanawiasz się czy psa kupić, czy wziąć ze schroniska, warto wziąć pod rozwagę fakt ratowania losu zwierzęcia, które nie ma zapewnionych tak dobrych warunków, jak psy z hodowli.

Tym bardziej, że psy ze schroniska często są bardzo przyjacielskie i wdzięczne za okazane im wsparcie. Warto postawić na wiernych towarzyszy. Zaletą korzystania z oferty schroniska jest ich pomoc na starcie i niski lub zerowy koszt nabycia psa.

Psy z hodowli – wady i zalety

Rozważasz, czy psa kupić, czy wziąć ze schroniska? Pamiętaj, że psy z hodowli to często duży wydatek, do którego trzeba będzie doliczyć kolejne koszty związane z pielęgnacją i odżywianiem psa.

Inna wada to z pewnością duże ryzyko związane z chorobami psów rasowych. Nierzadko mają one groźne powikłania, które występują znacznie częściej, niż u mieszańców. Często też psy z hodowli spotykane są w dużej odległości od osób zainteresowanych ich kupnem, tak więc nabycie takich czworonogów wiązać się może z odległą wycieczką.

Jeśli chodzi o zalety, z pewnością pies z rodowodem to wybór bezpieczny, ponieważ wiadomo czego się można po nim spodziewać. Takie zwierzę jest zadbane i ma większą ufność w stosunku do ludzi, niż pies ze schroniska.

Psy z hodowli nie posiadają traumy, z którą walka bywa niekiedy uciążliwa, bez pomocy behawiorysty. Kupując psa z hodowli dostaniemy pełną instrukcję tego, jak mamy się nim obchodzić i co może się zdarzyć ze zdrowiem pupila.

Psy ze schroniska to zdecydowanie większa niewiadoma. Rasowe psy to także wiele łatwo dostępnych informacji, które pomogą w dbaniu o czworonoga.

A Ty? Podjąłeś już decyzję?

Wpis powstał przy współpracy z serwisem xck.pl

4.5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.