Zabezpieczenie przed mrozem

ubranko dla psa

Od wieków ludzie bardzo sobie cenili towarzystwo zwierząt. Obecnie jest mnóstwo zwierząt, które są traktowane jak członkowie rodziny, dlatego też zyskały one miano zwierząt domowych. Coraz bardziej dbamy o naszym czworonogów, staramy się im zapewnić jak najlepszy byt. Zwłaszcza gdy pogarszają się warunki pogodowe.

Ochrona zwierząt domowych zimową porą

Zima może być różna, czasem jest duży mróz i mnóstwo śniegu, czasem opady są symboliczne tak jak i mróz. Jedno jest jednak pewne, zwierzęta domowe tak samo jak i my odczuwają zimno i taka pogoda jest dla nich nieprzyjemna.

Jeśli chodzi o koty, to te są stworzeniami ciepłolubnymi, zdecydowanie bardziej wolą wylegiwać się w pobliżu kaloryfera niż biegać po śniegu. Jeśli jednak kot jest wychodzący, to nie powinno się go zbyt długo zostawiać na zewnątrz, zwłaszcza przy silnym mrozie.

Z kolei psy niezależnie od pogody, uwielbiają spędzać czas na dworze. Powinniśmy im na to pozwolić, bo dzięki temu mogą spożytkować nadmiar energii i zachować wysportowaną sylwetkę.

Spacer z psem zimą

Spacery dla psa są codziennym rytuałem. Należy jednak pamiętać o tym, że bieganie po oblodzonej powierzchni może być dla psa nie tylko nieprzyjemne ale też bardzo szkodliwe. Dlatego na takich spacerach trzeba psa bacznie obserwować i zabierać go tylko w takie miejsca, które nie będą dla niego stwarzały niebezpieczeństwa.

Dobrym miejscem będzie łąka czy park, nawet jeśli są przykryte śniegiem. Psy uwielbiają bawić się w śniegu, pamiętajmy jednak że nie powinno się zbyt długo przebywać z psem na spacerze w mroźną porę, bo jego łapki mogą się odmrozić, co będzie dla niego później bolesne.

Ubranka dla zwierząt

Bardzo modne stały się obecnie ubranka dla zwierząt różnych ras, głównie dla psów. W sklepach można znaleźć ubranka na każdy rozmiar psa, których zadaniem jest nie tylko to by piesek słodko wyglądał ale też to, by było mu ciepło na spacerze w zimowy dzień.

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.