Zadbany Pupil – pielęgnacja psa

Fryzjer dla naszego pupila

admin 17 czerwca 2014 Pielęgnacja psów Brak komentarzy

W teraźniejszych czasach znacznie częściej nabywamy psy, które mieszkają z nami pod jednym dachem. Pies domowy powinien być zatem zadbany pod każdym względem, aby nie roznosił brudu, brzydkich zapachów czy insektów. W związku z powyższym podobnie jak weterynarz bardzo ważny okazuje się psi fryzjer toruń, za usługą którego nasz pupil będzie okazem zdrowia i uroku osobistego.

 Ze statystyk wynika, że większość właścicieli psów regularnie korzysta z usług psich fryzjerów. Pocieszający jest fakt, iż oprócz strzyżenia można zafundować pupilowi szereg innych kosmetycznych zabiegów, jakie bez wątpienia wpłyną na jego zdrowie, wygląd i ogólne samopoczucie. Niemniej przyjemnie wyglądający czworonóg, to niewątpliwie milsze towarzystwo w naszym mieszkaniu, a czasem nawet w łóżku, na fotelu bądź kanapie.


Wiosna, lato, oraz jesień nie sprzyjają pieskom, które z natury charakteryzują się długim i gęstym włosem. Okres letni, a głównie upały sprawiają, że psu podobnie jak ludziom jest zbyt gorąco, natomiast jesienią długowłosy czworonóg szybciej się brudzi, co sprawia, iż po każdym spacerze musi być kąpany. Chcąc uniknąć niepotrzebnych męczarni psa, a także kilku kąpieli i czesania w ciągu dnia wystarczy skorzystać z fachowej pomocy psiego fryzjera, który dopasuje takie strzyżenie, które zapobiegnie wszelkim wcześniej wspominanym przypadłościom. Jak wiadomo w długiej sierści czy włosie szybciej rozmnażają się insekty. Jeśli chodzi o psy najczęściej są to pchły, które rzadziej zadomowiają się na czworonogach zadbanych i przystrzyżonych. Oczywiście nie oznacza to, iż mamy zrezygnować z płynów czy szamponów, które je odstraszają.

Nowoczesne salony dla psów starają się wprowadzać mnóstwo ciekawych usług, z racji tej klienci nie muszą martwić się o profesjonalne podejście w temacie urody i wygody pupili. Odwiedziny raz na jakiś czas sprawią, że każdy dzień naszego psa będzie radośniejszy, ponieważ jego dobre samopoczucie w dużej mierze zależy od tego w jakiej ogólnej kondycji jest nasze zwierzę.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


9 − pięć =