Ciekawostki oraz informacje o jeżach pigmejskich

jeż pigmejski

Kiedy jeż czuje się zagrożony, kurczy serię silnych mięśni i zwija się w ciasną kulę, a kolce wystają we wszystkich kierunkach.

Afrykańskie jeże zazwyczaj rozmnażają się raz lub dwa razy w roku, gdy warunki są odpowiednie i gdy natrafiają na potencjalnego partnera.

Jeż pigmejski jest wielkim towarzyszem. Są one również cudowne dla oka, ponieważ selektywna hodowla daje wachlarz wzorów kolorystycznych, takich jak sól i pieprz, płatek śniegu i cynamon.

Nazwa naukowa: Atelerix albiventris

Żywotność: 3 do 6 lat

Długość życia W naturze 2-3 lata , w hodowli średnio 5–6 lat.

Jeże te są ciche, aktywne, rozrywkowe i łatwe w utrzymaniu. Są nocne, co czyni je dobrym zwierzęciem dla kogoś, kto jest od 9 do 5 pracy. Te samotne zwierzęta wolą być trzymane w odosobnieniu i mogą walczyć, jeśli są trzymane z innymi jeżami. I

Przytulanie nie jest ich mocną stroną, chociaż wielu hodowców sprzedaje zwierzęta, które zostały już „oswojone z rękoma”.

Nawet oswojony afrykański jeże musi się do właściciela przyzwyczaić. Tak więc, na początku, ten wymagający zwierzak może zwijać się w kolczastą kulę, kiedy próbujesz ją podnieść. Bądź cierpliwy. Po prostu złap tę kulę w dłoń, pozwalając jeżykowi rozwinąć się i zacząć chodzenie po ciele. Kiedy jeż zda sobie sprawę, że jest bezpieczny, będzie wydawać się bardziej aktywny, a jego kolce będą leżały płasko.

Wysokiej jakości karma dla kotów, uzupełniona mączniakami, świerszczykami i innymi przysmakami – stosowana jest jako karma dla jeży domowych. Ale teraz możesz kupić wysokiej jakości karmę dla jeży, która dostarcza dokładnych składników odżywczych, jakich potrzebuje Twój kłujący zwierzak.

Jeż pigmejski jest małym ssakiem z długim pyskiem.

Dzikie jeże są zależne od ich zmysłów słuchu i zapachu, aby uniknąć drapieżników. Ich długie pyski są również bardzo skuteczne w lokalizowaniu pokarmu.

Okres ciąży dla afrykańskiego jeża wynosi około 35 dni. Młode jeże rodzą się w miotach zawierających 2-10 osobników. Jeżaki rodzą się z miękkimi białymi kolcami. W momencie narodzin, skóra młodego jeża jest opuchnięta i wypełniona płynem, pokrywającym kręgosłup tak, aby matka nie została zraniona podczas procesu porodu.

Kręgosłupy dorosłego jeża są trwałe i nie można ich łatwo usunąć bez szkody dla zwierzęcia.

Młode jeże tracą jednak kręgosłupy, z którymi się urodziły, zastępując je dorosłymi kręgosłupami.

4.4/5 - (ilość ocen: 43)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *