West Highland White Terrier – 10 Ciekawostek o Rasie

West Highland White Terrier – pies potocznie zwany „Westem” pochodzi z wysp brytyjskich. To niewielkich rozmiarów terier z charakterem.

Czytaj dalej

ODIS z Ukrainy – Odesski Domowy Idealny Pies – 10 ciekawostek o rasie

ODIS – to jeszcze mało znana rasa psów, która pochodzi z Ukrainy. Pierwsze hodowle powstały w latach siedemdziesiątych XX wieku w Odessie – stąd nazwa – Odeski pies.  By stać się idealnym psem domowym ODIS zaczerpnął najlepsze cechy z trzech ras: foksteriera, pudla i bolończyka francuskiego.

Czytaj dalej

Kim Jest Hodowca Psów Rasowych?

Hodowca psów to przede wszystkim osoba, która z poświęceniem pracuje nad tym, by zwierzęta przychodzące na świat, były jak najbardziej bliskie ideału.

Czytaj dalej

Yellow Dog Project Czyli Co Oznacza Żółta Wstążka u Psa?

Żółta wstążka u psa, przypięta do smyczy lub obroży, nie jest wcale elementem ozdobnym zwierzaka. Coraz bardziej popularna moda zawitała też do Polski, by wdrażać Yellow Dog Project, czyli akcję, która powstała w odpowiedzi na potrzeby naszych czworonogów.

Czytaj dalej

Wodne Psy czy Dowodne?

Psy wodne, dla których woda to ich żywioł, potrafią wypływać w morze, nurkować w jeziorze i pokonywać znaczne odległości wpław.

Czytaj dalej

Buldog Francuski – Wzorzec Rasy

Buldog francuski jest rasą znaną prawie każdemu miłośnikowi psów. Popularność jej sprawia, że planując zakup psa, często nie zdajemy sobie sprawy, że hodowca polecający wyjątkowy okaz błękitnego buldożka nie rozmnaża psów w zgodzie z wzorcem rasy.

Czytaj dalej