17 ciekawostek o Yorkach

york

Nie ma wątpliwości, że Yorkshire Terrier jest absolutnie wspaniały. Przedstawiamy najlepsze ciekawostki, fakty i informacje o Yorkach.

1. Rasa ta pochodzi z Yorkshire w Anglii, ale według Yorkie Info Center., rasa ta została „założona” przez trzy inne rasy sprowadzone ze Szkocji do Anglii: clydesdale, paisley i skye.

2. Nie należy pozostawiać Yorków na zewnątrz bez nadzoru. Duże ptaki drapieżne mogą zaatakować małego psa.

3. Yorki to wspaniałe psy terapeutyczne. Ze względu na swoją przenośność i niezagrażający rozmiar, Yorki są wspaniałymi zwierzętami, które można brać do domów opieki lub do szpitali.

4. Ta rasa była odpowiedzialna za utworzenie w 1984 r. całej nowej rasy: Biewer Yorkshire terrier. Rasa ta wywodzi się z dwóch yorków, które urodziły szczenięta w bardzo rzadkim kolorze. Te trójkolorowe szczeniaki wyruszyły następnie w 30-letnią podróż, aby uzyskać akceptację AKC.

5. Od XIX wieku wykorzystywano je do polowania na szczury w kopalniach i młynach odzieżowych, a także do polowania na borsuki i lisy.

6. To psy rodzinne lub towarzysze dla osób starszych.

7. Sierść tej rasy jest jedwabna i delikatna (jak ludzkie włosy) o wysokim połysku.

8. Yorki są znane jako odważne i śmiałe psy w małym ciele.

9. Yorki konsekwentnie plasują się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych ras w Stanach Zjednoczonych. Inne popularne rasy to Labrador, Owczarki Niemieckie i Buldogi.

10. Pies nie chce być pozostawiony sam i w rzeczywistości jest znany jako „Pies z torebki”,bo uwielbiają chodzić wszędzie z właścicielem.

11. Richard Nixon był 37. prezydentem Stanów Zjednoczonych i trzymał w Białym Domu Yorka o nazwie Pasha.

12. Ta rasa uwielbia zwijać się w małą kulkę podczas snu.

13. Niektóre Yorki mogą być głośne i mają tendencję do szczekania przy każdym dźwięku, który słyszą. Może to przeszkadzać sąsiadom.

14. Yorki uwielbiają piszczące zabawki. Może dlatego, że piskliwość pobudza ich dawny instynkt do polowania na myszy.

15. Mogą być podejrzliwe wobec obcych. Ponieważ Yorki wpadają do grupy terrierów, są skłonne szczekać przy głośnych lub dziwnych hałasie, zwłaszcza jeśli jest to osoba, której nie znają.

16. Oczy Yorka są ciemne i okrągłe z otaczającymi je ciemnymi obramowaniami – określa się je jako „jasne” i „żywe”.

17. Normy AKC Yorka to waga od 1,81 do 3,17 kilograma. Są jednak takie, które nie spełniają lub przekraczają te normy.