Zimowe ubranka dla kotów

odzież dla kota

Koty są kapryśnymi indywidualistami i rzadko się zdarza, żeby z przyjemnością nosiły ubrania. Istnieje jednak tak wiele uroczych kreacji dla naszych małych przyjaciół, że ich właściciele często nie mogą się powstrzymać.

Ważne jest jednak, aby dbać o komfort psychiczny kota i nie zmuszać go do noszenia ubranka, którego nie chce.

Koty są wyjątkowo podatne na stres, a na dodatek należą do wielkich czyściochów, a jeśli nie będą mogły się myć przez stój, będą sfrustrowane.

Sklepy internetowe mają w ofercie ogromne ilości śmiesznych strojów dla kotów. Znajdziemy tam pluszowe stroje przedstawiające dinozaury, krokodyle czy wielkie ciasteczka.

Niektóre z nich to tylko nakrycia głowy, które na przykład przypominają grzywę lwa lub są czapką z doczepionym irokezem.

Jeśli chcemy zadbać, żeby naszym kotom było cieplej zimą, a im to odpowiada, możemy kupić im swetry, bluzki z długim rękawem, pluszowe bluzy czy futerka.

Istnieje mnóstwo wzorów, od klasycznych ubranek przypominających dziecięce, po wzory nawiązujące do bohaterów komiksów i filmów, jak na przykład polary z logotypem Batmana czy Spidermana.

Możemy również sprawić, że nasz kot przeistoczy się w dzikiego kota, kupując mu ubranko w deseń charakterystyczny dla lamparta czy tygrysa.

Niezbyt często zdarza się, by koty były wyprowadzane na spacery na smyczy. Jeśli jednak mamy taki nawyk, to znajdziemy w sklepach zoologicznych mnóstwo kurtek odpowiednich na zimowe przechadzki.

Podobnie, jak w przypadku ubranek dla psów, znajdziemy tu wszelkie możliwe opcje do wyboru. Od jesiennych płaszczyków z kapturem i podpiciem z ciepłego futerka, aż po zimowe kurtki puchowe ze ściągaczem między przednimi a tylnymi łapkami.

Przede wszystkim zadbajmy o wygodę i komfort kota. Jeśli w domu po nałożeniu stroju głośno miauczy i usiłuje go z siebie zrzucić, istnieje szansa, że w końcu mu się to uda podczas wyjścia.

Jeśli jednak wygląda na to, że się przyzwyczai, możemy szykować się do wyjścia. Koty są bardzo gibkie i mają elastyczne ciała, dlatego warto upewnić się, że sweterek lub kurtka są dobrze zapięte.