Jak bawić się z kotem

zabawa z kotem

Jak bawić się z kotem? Co kot, to inna ulubiona zabawa, dlatego istnieje sporo zabaw i zabawek, które można wykorzystać, żeby zapewnić kotu rozrywkę i dzienną porcję ruchu. Czasami nie jesteśmy nawet przewidzieć, który z przedmiotów codziennego użytku zawładnie sercem naszego pupila i stanie się jego ulubioną zabawką.

Koty uwielbiają wszystko, co wisi i się huśta. Jeśli więc widzą sznureczek, wełnę, pasek, wiszące ozdoby i lampki, na pewno nie przejdą koło nich obojętnie. Możemy kupić zabawki w takim stylu w sklepie zoologicznym albo zrobić je na własną rękę. Wystarczy długi patyczek i kilka piórek na jego końcu, żeby kot biegał za taki przyrządem do utraty sił. Czasami może do tego posłużyć nawet zwykła sznurówka z supełkiem na końcu.

Koty uwielbiają pluszowe myszki, rybki i piłeczki. Nie aportują, jak psy, ale biegają za nimi i świetnie się bawią, jeśli tylko podsycamy ich zainteresowanie rzucając te przedmioty w różne miejsca.

Niektóre koty potrafią podskoczyć nawet na kilka metrów wzwyż w pościgu za światełkiem laserowym. W sklepach znajdziemy zwykłe lasery oraz takie z nakładkami, które zmieniają wiązkę lasera w śmieszną rybkę lub myszkę.Zabawa ta świetnie sprawdza się w nocy, kiedy jest ciemno, a koty są najbardziej aktywne.

Zwykła słomka do picia może stać się świetną zabawką, którą kot będzie podrzucał, gonił i przynosił właścicielowi. Warto spróbować również z kuleczką z pogniecionego aluminium, która dodatkowo szeleści, czyli wydaje dźwięk, który koty wprost uwielbiają. Alternatywą może być kulka z szarego papieru lub puste opakowanie z papieru.

Koty uwielbiają się droczyć. Wystarczy delikatnie je rozbudzić i pomachać przed pyszczkiem ulubioną zabawką, żeby zaczęły „walkę” o jej odzyskanie. To świetna zabawa, która zbliża nas do naszych zwierzaków.

Istnieje coraz więcej interaktywnych zabawek lub aplikacji, które aktywizują koty. Pojawiają się w nich rybki i ptaki, które kot usiłuje uderzyć łapką. Ni wszystkie koty są zainteresowane nowoczesnymi technologiami, ale warto spróbować.