Jak wyglądają konsultacje żywieniowe u zoodietetyka?

zoo dietetyk

Psy to kochane stworzenia, które dają nam codziennie wiele radości. Te zwierzaki niezależnie od rasy, są wierne, towarzyskie i bardzo oddane swoim właścicielom. Nic więc dziwnego nie ma w tym, że obecnie prawie w każdym domu mieszka przynajmniej jeden czworonóg. Psy mogą dożyć kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat, pod warunkiem, że będziemy się o nie troszczyć i dbać o ich prawidłowy rozwój i zdrowie.

Żywienie psów

Każda rasa psów ma jakieś predyspozycje żywieniowe i powinniśmy się do nich stosować. Różne rasy mają różne wymagania jeśli chodzi o skład ich pokarmów. Są inne pokarmy dla szczeniaków, inne dla dorosłych psów, jest karma dla zwierząt po kastracji i karma dla psów w sędziwym wieku. Są też karmy, które dodają energii i takie, które są przeznaczone dla delikatnych żołądków. Dlatego bardzo ważne jest by dopasować karmę do wieku, wagi i codziennych zwyczajów psa.

Zoo dietetyk, kto to taki?

Jeśli mamy problem z określeniem, co dla naszego psa będzie dobre, jaką karmę powinien on spożywać, koniecznie powinniśmy się udać do zoo dietetyka. Jest to odpowiednik ludzkiego dietetyka, tylko jak sama nazwa wskazuje jest to dietetyk dla psów i innych zwierząt domowych i hodowlanych.

Taka osoba ma kompetencje, wiedzę i umiejętności, dzięki którym jest on w stanie określić jakie jest zapotrzebowanie psa na codzienną dawkę kalorii, witamin i składników odżywczych. Oczywiście na wizytę do takiego specjalisty, należy się udać ze swoim psem, tylko na indywidualnej wizycie będzie można określić potrzeby psa.

Na wizycie zoo dietetyk zbada psa pod każdym względem, sprawdzi jego tkankę tłuszczową, masę mięśniową i stan kości. To pomoże mu określić ścisłą dietę dla psów.

Kiedy do zoo dietetyka?

Do takiego specjalisty możemy się udać wtedy, jeśli mamy problem z żywieniem naszego czworonoga. Jeśli pies mało przybiera na wadze, ale wręcz przeciwnie ma sporą nadwagę, wtedy konieczna będzie wizyta u takiego specjalisty.

4.9/5 - (ilość ocen: 9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *