Mini Zoo w Żukczynie – Zwierzaki nad Potokiem

Od czwartku do niedzieli niedaleko Gdańska możemy odwiedzać Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie. Jest to mini zoo, które miało swój początek w wielkiej miłości właścicieli do zwierząt, a które z czasem stało się atrakcyjnym punktem na mapie Pomorza.

Dziś można tam odwiedzać mnóstwo gatunków zwierząt, a wśród nich alpaki, emu, pawie, kozy, kucyki i egzotyczne papugi. Strona www: https://zwierzakinadpotokiem.pl

Miejsce to jest wyjątkowo przyjazne dla dzieci i stanowi dla nich największą atrakcję. Nie ma się co dziwić, skoro mogą tutaj obcować z uroczymi zwierzakami. Na terenie mini zoo można otrzymać porcje karmy dla zwierząt, a następnie karmić owce, koziołki i gryzonie. Króliki miniaturki można brać na ręce, a dwie sympatyczne alpaki, Pedro i Diego, uwielbiają, kiedy się je głaska.

Wycieczka po mini zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” to okazja do poznania wielu ciekawostek na temat zwierząt i utrwalenia tej wiedzy poprzez jednoczesne obcowanie z nimi. Dzieci dowiedzą się tutaj na przykład, że włókno alpaki jest wodoodporne, samiec pawia może mieć nawet sto pięćdziesiąt piór na swoim ogonie, a niektóre papugi potrafią nie tylko liczyć, ale również odpowiadać na pytania.

Na terenie mini zoo znajdziemy również plac zabaw dla dzieci, a także możliwość przejechania się na jednym z wielu kucyków. Taka opcja możliwa jest w sobotę lub niedzielę. Z pewnością nie zabraknie tutaj również atrakcji dla dorosłych, którzy będą mogli zorganizować sobie spotkanie przy ognisku, które jest dostępne dla odwiedzających. Pod jedną z wiat można schronić się przed deszczem.

Zwierzaki Nad Potokiem to fantastyczne miejsce dla całych rodzin, gdzie wszyscy niezależnie od wieku spędzą dobrze czas. Zamysłem właścicieli tego miejsca było, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Można tu więc odpoczywać, obcować z naturą, ale również sporo się dowiedzieć na temat różnorodnych zwierząt. To także ciekawa alternatywa dla imprez okolicznościowych, służbowych festynów i biesiad. Jeśli zależy nam na tym, by zorganizować imprezę w stylu odmiennym od standardów, to miejsce może być trafionym wyborem.

Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Ulubione zwierzęta w mini zoo

Nasze ulubione zwierzęta w mini zoo to alpaki, emu i kucyki. Zacznijmy od alpak – te urocze, puszyste zwierzaki z długimi szyjami i wielkimi oczami to prawdziwe chodzące pluszaki! Mają miękkie i delikatne futro, które jest bardzo cenne, ponieważ można z niego produkować wełnę. Alpaki są też bardzo przyjazne i towarzyskie, chętnie pozują do zdjęć i lubią być głaskane.

Emu to natomiast zwierzęta bardzo interesujące, przypominające trochę strusie. Są one niestety mniej przyjazne niż alpaki, ale za to bardzo ciekawe i urocze. Emu potrafią biegać z prędkością nawet 50 km/h, co czyni je jednymi z najszybszych ptaków na świecie. Ich jaja są też bardzo cenne, ponieważ są duże i smaczne.

Kucyki natomiast to małe, urocze koniki, które są bardzo przyjazne i łagodne. W mini zoo to idealne zwierzęta dla dzieci, ponieważ można je łatwo oswoić i nauczyć je chodzenia na oprowadzankach. Kucyki są też bardzo zwinne i inteligentne, dlatego warto z nimi spędzać czas.