Mini Zoo w Żukczynie – Zwierzaki nad Potokiem

daniel

Od czwartku do niedzieli niedaleko Gdańska możemy odwiedzać Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie. Jest to mini zoo, które miało swój początek w wielkiej miłości właścicieli do zwierząt, a które z czasem stało się atrakcyjnym punktem na mapie Pomorza.

Dziś można tam odwiedzać mnóstwo gatunków zwierząt, a wśród nich alpaki, emu, pawie, kozy, kucyki i egzotyczne papugi. Strona www: https://zwierzakinadpotokiem.pl

Miejsce to jest wyjątkowo przyjazne dla dzieci i stanowi dla nich największą atrakcję. Nie ma się co dziwić, skoro mogą tutaj obcować z uroczymi zwierzakami. Na terenie mini zoo można otrzymać porcje karmy dla zwierząt, a następnie karmić owce, koziołki i gryzonie. Króliki miniaturki można brać na ręce, a dwie sympatyczne alpaki, Pedro i Diego, uwielbiają, kiedy się je głaska.

koń fiordzki

Wycieczka po mini zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” to okazja do poznania wielu ciekawostek na temat zwierząt i utrwalenia tej wiedzy poprzez jednoczesne obcowanie z nimi. Dzieci dowiedzą się tutaj na przykład, że włókno alpaki jest wodoodporne, samiec pawia może mieć nawet sto pięćdziesiąt piór na swoim ogonie, a niektóre papugi potrafią nie tylko liczyć, ale również odpowiadać na pytania.

Na terenie mini zoo znajdziemy również plac zabaw dla dzieci, a także możliwość przejechania się na jednym z dwóch kucyków, Łobuzie lub Malinie. Z pewnością nie zabraknie tutaj również atrakcji dla dorosłych, którzy będą mogli zorganizować sobie grilla na jednym stanowisku do grillowania lub też ognisko na jednym z dwóch miejsc przeznaczonych do tego.

Zwierzaki Nad Potokiem to fantastyczne miejsce dla całych rodzin, gdzie wszyscy niezależnie od wieku spędzą dobrze czas. Zamysłem właścicieli tego miejsca było, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Można tu więc odpoczywać, obcować z naturą, ale również sporo się dowiedzieć na temat różnorodnych zwierząt. To także ciekawa alternatywa dla imprez okolicznościowych, służbowych festynów i biesiad. Jeśli zależy nam na tym, by zorganizować imprezę w stylu odmiennym od standardów, to miejsce może być trafionym wyborem.

Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

4.6/5 - (ilość ocen: 9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *