Karma z insektów – jakie korzyści przyniesie Twojemu pupilowi? Odpowiadamy

pies

W ostatnim czasie dużą kontrowersję wzbudziło potencjalne zastosowanie owadów jako źródła białka w ludzkiej diecie. Takie rozwiązanie znalazło wielu przeciwników, jednak fakty pokazują jasno – insekty są ekologiczną formą pozyskiwania protein, które są kluczowe dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmów. To samo tyczy się zwierząt domowych. Jakie korzyści przyniesie Twojemu pupilowi karma z insektów i dlaczego warto po nią sięgnąć? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Nieustannie rosnąca liczba ludności na świecie, a co za tym idzie, większe zapotrzebowanie na produkty pochodzenia odzwierzęcego, wpływają na poziom emisji gazów cieplarnianych, a tym samym na globalne ocieplenie. W odpowiedzi na ten problem coraz więcej osób decyduje się na zmianę swojego sposobu odżywiania i szuka alternatywnych źródeł białka. Jednym z nich są owady, które nie tylko znajdują miejsce w ludzkiej diecie, ale również powstaje z nich psia i kocia karma z insektów. Dlaczego warto, abyś wprowadził ją do jadłospisu swojego zwierzaka? Odpowiadamy.

Dlaczego karma z insektów pozytywnie wpływa na zdrowie Twojego pupila?

Jeżeli jesteś właścicielem czworonoga, z pewnością chcesz dać swojemu pupilowi wszystko, co najlepsze. Dobre zdrowie odpowiada za ogólne samopoczucie każdego zwierzaka, z tego względu warto, abyś zapewnił swojemu psu lub kotu dostęp do pełnowartościowego pokarmu. Jednym ze sposobów odżywiania zwierząt domowych, jest podawanie im karmy z insektów. Takie produkty sprzyjają utrzymywaniu Twojego pupila w dobrej formie. Chcesz wiedzieć dlaczego?

Główną zaletą, jaką cechuje się karma z insektów, jest wysoka wartość odżywcza. Pokarm z owadów zawiera duże ilości białka, które odpowiada za prawidłową budowę mięśni oraz utrzymanie czworonogów w dobrej kondycji fizycznej. Karma z insektów może być dobrym wyborem dla zwierząt zmagających się z alergiami lub niestrawnością, ponieważ składniki z owadów są o wiele łatwiej przyswajalne przez organizm psów i kotów oraz mają mniejszą tendencję do wywoływania uczuleń.

Oprócz tego, że karma z insektów zawiera pełny profil aminokwasowy, to taka żywność cechuje się mniejszą ilością substancji mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie naszych pupili. Do takich preparatów należą przede wszystkim antybiotyki i hormony wzrostu, które są często stosowane do zwiększania efektywności chowu typowych zwierząt przeznaczonych na mięso.

Karma z insektów jest lepszym wyborem nie tylko dla zwierząt

Zakup produktów spożywczych dla zwierząt z insektów nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie naszych pupili, ale również przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego. Utrzymywanie owadów pochłania mniejsze ilości energii i wody niż hodowla innych zwierząt. Takie farmy insektów zajmują znacznie mniej miejsca, a ich funkcjonowanie wiąże się z niższą emisją gazów cieplarnianych. Z tego względu produkcja karmy z insektów jest bardziej ekologiczna i nie przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego.