Buty dla psów – tak czy nie?

psy w Islandii

Większość z nas rozpieszcza swoich domowych czworonogów. Nie ma w tym nic dziwnego, zwierzęta są nam bardzo bliskie, zwłaszcza psy. Chcemy więc przychylić im nieba, dbamy więc o nie każdego dnia.

Czasem istnieje jednak cienka granica pomiędzy tym co jest dobre dla psa a tym co sobie myślimy, że będzie dla niego dobre. Tak też jest w przypadku psich ubranek a już zwłaszcza psich butów.

Czy buty do psów to dobry pomysł?

Absolutnie nie, mimo że obecnie w wielu sklepach można zakupić obuwie dla psów. Psy to zwierzęta a nie ludzie i nie potrzebują one butów, by biegać po dworze.

Wręcz przeciwnie obuwie mogło by być dla nich niewygodne a nawet szkodliwe, zdecydowanie ograniczałoby ich ruch.

Mimo tego w sklepach możemy znaleźć obuwie dla psów różnych ras i różnych wielkości. Ich głównym przeznaczeniem ma być ochrona psich łap przed nagrzaną powierzchnią letnią porą i oblodzeniem drogi zimową porą.

Jednak z pewnością żaden pies nie czuł by się komfortowo w takim obuwiu. Wręcz przeciwnie byłby zestresowany i niecierpliwy a to mogło by się niekorzystnie przedłożyć na jego zachowanie.

Buty po domu

Coraz więcej właścicieli małych psów, stroi swoje pieski każdego dnia, nawet kiedy nie wychodzą z nimi z domu.

Zakładają im wtedy obuwie domowe, które może i wygląda zabawnie ale na pewno nie jest dla pieska wygodne.

Powinno się zaniechać takich czynności, bo w ten sposób tylko się pieska unieszczęśliwia.

Piesek w obuwiu bardzo się męczy, będzie je próbował nieustannie zdjąć swoimi zębami i pazurami, są to więc pieniądze wyrzucone w błoto, bo pies i tak je bardzo szybko zniszczy.

Nie powinno się psa męczyć zakładaniem mu butów, to bardzo zły pomysł. Także lekarze weterynarii, są bardzo przeciwni takim praktykom.

Według nich również jest to niepotrzebne męczenie zwierząt domowych i nie powinno się tak w żadnym wypadku robić.