Naturalne gryzaki dla psów – rodzaje i zalety. Co wybrać?

Szukasz gryzaków dla swojego psiaka? Wybierz te wykonane z naturalnych surowców! Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na naturalne gryzaki dla psów i w jakich wariantach są one dostępne.

Dlaczego warto wybierać naturalne gryzaki dla psów?

Naturalne gryzaki dla psów zapewniają wiele korzyści, dzięki czemu są bardzo popularne wśród właścicieli tych zwierzaków.

Żucie naturalnych gryzaków pomaga przede wszystkim w utrzymaniu higieny jamy ustnej u psów. Zmniejsza ono odkładanie się płytki nazębnej i kamienia nazębnego, które mogą przyczynić się do problemów z zębami, takich jak choroby dziąseł i nieświeży oddech. Gryzienie gryzaków stymuluje także produkcję śliny, co pomaga w naturalnym czyszczeniu zębów.

Warto też wskazać, że żucie gryzaków pomaga również odwrócić uwagę od pewnych stresujących sytuacji, takich jak burze lub fajerwerki, które mogą spowodować problemy u zwierząt.

Są to również zdrowe gryzaki dla psa – https://www.nexpet.pl/wszystkie-produkty/gryzaki ponieważ bazują one na całkowicie naturalnych składnikach i mogą być świetnym uzupełnieniem diety czworonoga.

Ponadto naturalne gryzaki dla psa są bardzo trwałe, dlatego psy mogą korzystać z nich przez długi czas.

Rodzaje naturalnych gryzaków dla psów

W sprzedaży znajduje się wiele naturalnych gryzaków dla psów, które mogą zapewnić im zarówno znakomitą rozrywkę, jak i korzyści zdrowotne. Do najpopularniejszych naturalnych gryzaków zaliczane są:

Surowa skóra

Gryzaki te są wykonane ze skór krowich lub końskich. Są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach i mogą pomóc w zaspokojeniu psiego instynktu żucia.

Uszy

Te rodzaje naturalnych gryzaków produkowane są z uszu, na przykład popularne są uszy wołowe, uszy sarny.

Suszone gryzaki dla psów

Są one wykonane z suszonego byka lub wołu i są bogate w białko. Mają formę praktycznych pałeczek. Są bardzo dobrym wyborem dla psów w różnym wieku. Szukaj pałeczek pochodzących od renomowanych producentów, aby upewnić się, że są wolne od szkodliwych dodatków.

Poroże

Naturalne gryzaki z poroża, zwykle pozyskiwane z jelenia lub łosia, są bardzo trwałe i mogą wystarczyć na długi czas. Są bogate w minerały, dlatego również uznawane są za zdrowe gryzaki dla psa.

Ser himalajski

Te gryzaki są wykonane z utwardzonego sera pochodzącego z mleka jaka lub mleka krowiego. Są bardzo trwałe i wobec tego mogą zająć psa na dłuższy czas. W trakcie żucia ser himalajski mięknie i zwierzę może go zjeść.

Patyki do gryzienia

Do wyboru są również gryzaki w formie patyków, które pozyskiwane są z różnych gatunków drzew.

Należy pamiętać o tym, żeby gryzaki odpowiednie dla wielkości oraz wieku psa, aby uniknąć problemów z zębami lub urazów.