Stretching mięśni u psów

na chodniku

Psy stały się dla nas prawdziwymi przyjaciółmi i tak jak traktujemy swoich przyjaciół, tak też traktujemy coraz częściej swoje psy.

Chcemy by były one szczęśliwe i dobrze się z nami czuły, dbamy też o ich wygląd i zdrowie, bo chcemy by były z nami jak najdłużej.

Większość psich ras uwielbia ruch fizyczny, psy uwielbiają szaleństwo na wolnym powietrzu. Ale czasem potrzebują też konkretnej gimnastyki, by poprawić kondycję i nie tylko.

Trening mięśni u psów

Niektóre rasy psów są bardziej aktywne niż inne. Są też rasy psów o zacięciu sportowym, takie psy wymagają specjalnych treningów i rozgrzewek. Dlatego też coraz bardziej popularny jest stretching mięśni u psów.

Polega to na rozciąganiu mięśni psa w sposób zaplanowany, poprzez zestaw ćwiczeń. Aby poprawnie wykonać stretching, trzeba się najpierw dobrze zapoznać z tematem.

Poprzez nieprawidłowy stretching możemy zaszkodzić naszym psom, dlatego ważne jest rozpoznanie tematu i skonsultowanie się na przykład z weterynarzem czy psim trenerem.

Zalety stretchingu i psów

Zalet rozciągania mięśni u psów, jest bardzo dużo. Przede wszystkim mają one właściwości zdrowotne.

Dobrze rozciągnięte mięśnie u psów, to sposób na to, by pies miał rozgrzane mięśnie przed każdą większą aktywnością fizyczną. To uchroni go przed kontuzjami i bólem mięśni po większej aktywności.

Tyczy się to zwłaszcza psów, które uprawiają różne sporty. Poza tym zdrowie psów na tym bardzo korzysta, poprzez stretching rozciągają się mięśnie ale też się uelastyczniają i poprawia się ich ukrwienie.

Rozluźnione mięśnie powodują, że pies ma więcej energii, chętniej się bawi i rusza, takie praktyki przydają się więc u każdego psa.

Kiedy zacząć rozciąganie mięśni u psa?

Tego typu czynności, powinno się zacząć wykonywać u psa bardzo szybko, już w wieku szczenięcym.

Początkowo taki trening powinien być bardzo delikatny i krótki, by nie obciążyć jeszcze rosnącego psa.

Czym pies jest starszy tym bardziej systematyczny powinien być trening mięśni u psa a nasz pupil odwdzięczy się nam zdrowiem, witalnością i zadowoleniem.