Ubranka dla psów – za i przeciw

ubranko dla psa

Miłośników psów w tych czasach nie brakuje. Ludzie pokochali czworonogi za ich radość życia, oddanie, wierność i przyjazność. Jest mnóstwo ras a każda z nich ma swoje zalety. Są rasy psów, które idealnie nadają się na towarzyszy dziecięcych zabaw, psy, które uwielbiają spacerować i aktywność fizyczną, są też psy stróżujące i psy, które lubią leniuchować ze swoją rodziną.

Każdy powinien więc wybrać taką rasę, która będzie pasować do niego i jego rodziny.

Ubranie dla zwierząt

Kiedyś psy wiele czasu spędzały na wolnym powietrzu, zwykle była to większa część ich dnia. Obecnie dużo czasu spędzają w domu towarzysząc swoim właścicielom. Dlatego też są one coraz bardziej udomowione, co widać po ich wyglądzie.

Psy są teraz bardzo zadbane, odwiedzamy z nimi psich fryzjerów, by ich sierść była czysta, błyszcząca i efektowna, ale też coraz popularne stały się ubrania dla psów. W sklepach zoologicznych i nie tylko można znaleźć wiele odmian psich ubranek dostosowanych do różnych ras i wielkości psów.

Zalety psich ubranek

Mimo, że psie ubranko jest raczej zabawne, ma ono też swoje zalety. Przede wszystkim jest doskonałą ochroną przed zimnem, zwłaszcza w mroźne dni. W zależności od formy, może ono osłaniać całe ciałko zwierzęcia albo też tylko grzbiet czy łapki.

Może ono być wykonane z różnego materiału, ubranka przeznaczone tylko na zimową porę, co bardzo grube i ciepłe. Zaletą psich ubranek jest i to, że pieski wyglądają w nich uroczo.

Wady psich ubranek

Niestety są i wady takich ubrań projektowanych z myślą o psach. Nie ma zwierzęcia, które czuło by się swobodnie w takim ubranku. Psy nie są stworzone do tego by nosić ubrania, dlatego zawsze będą się one w nich czuły nieswojo i niekomfortowo a to może wywoływać w nich drażliwość. Dlatego nie jest dobrym pomysłem ubieranie psów, bo jest to dla nich bardzo nieprzyjemne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *