Ubranka dla psów – za i przeciw

ubranko dla psa

Miłośników psów w tych czasach nie brakuje. Ludzie pokochali czworonogi za ich radość życia, oddanie, wierność i przyjazność. Jest mnóstwo ras a każda z nich ma swoje zalety. Są rasy psów, które idealnie nadają się na towarzyszy dziecięcych zabaw, psy, które uwielbiają spacerować i aktywność fizyczną, są też psy stróżujące i psy, które lubią leniuchować ze swoją rodziną.

Każdy powinien więc wybrać taką rasę, która będzie pasować do niego i jego rodziny.

Ubranie dla zwierząt

Kiedyś psy wiele czasu spędzały na wolnym powietrzu, zwykle była to większa część ich dnia. Obecnie dużo czasu spędzają w domu towarzysząc swoim właścicielom. Dlatego też są one coraz bardziej udomowione, co widać po ich wyglądzie.

Psy są teraz bardzo zadbane, odwiedzamy z nimi psich fryzjerów, by ich sierść była czysta, błyszcząca i efektowna, ale też coraz popularne stały się ubrania dla psów. W sklepach zoologicznych i nie tylko można znaleźć wiele odmian psich ubranek dostosowanych do różnych ras i wielkości psów.

Zalety psich ubranek

Mimo, że psie ubranko jest raczej zabawne, ma ono też swoje zalety. Przede wszystkim jest doskonałą ochroną przed zimnem, zwłaszcza w mroźne dni. W zależności od formy, może ono osłaniać całe ciałko zwierzęcia albo też tylko grzbiet czy łapki.

Może ono być wykonane z różnego materiału, ubranka przeznaczone tylko na zimową porę, co bardzo grube i ciepłe. Zaletą psich ubranek jest i to, że pieski wyglądają w nich uroczo.

Wady psich ubranek

Niestety są i wady takich ubrań projektowanych z myślą o psach. Nie ma zwierzęcia, które czuło by się swobodnie w takim ubranku. Psy nie są stworzone do tego by nosić ubrania, dlatego zawsze będą się one w nich czuły nieswojo i niekomfortowo a to może wywoływać w nich drażliwość. Dlatego nie jest dobrym pomysłem ubieranie psów, bo jest to dla nich bardzo nieprzyjemne.