Biegunka u psa – przyczyny i jak jej przeciwdziałać?

nad morzem

Każdy z nas lubi spędzać czas ze zwierzętami, zwłaszcza z psami, bo są one bardzo towarzyskie. Psy domowe są fajnymi towarzyszami zabaw, chętnie z nami podróżują i leniuchują, dlatego tak dobrze nam się z nimi spędza wolny czas.

Jednak przygarnięcie psa to duża odpowiedzialność, o czym nie można zapominać. O psa trzeba się troszczyć na każdym kroku, nie tylko na etapie wieku szczenięcego ale także później.

Dieta zwierzęcia

Szczególnie dużo uwagi powinniśmy poświęcić żywieniu psów. Nie każdy pies lubi jeść to samo, coraz częściej też u psów zdarzają się różne alergie pokarmowe, które nie wpływają dobrze na ich zdrowie.

Psy aby miały dużo energii i chęci do zabawy, muszą się prawidłowo odżywiać, dlatego powinniśmy pilnie śledzić ich zachowanie, by zawczasu wychwycić wszelkie problemy z trawieniem u psów.

Biegunka u psa – przyczyny

Jednym z pierwszych objawów tego, że zdrowie psa nie jest takie jak być powinno, jest biegunka. Jej przyczyn może być bardzo dużo, należy więc je wszystkie prześledzić i wyeliminować te przyczyny, które nie powodują biegunki.

Przede wszystkim biegunka może się pojawić u psa po zjedzeniu czegoś nieświeżego. Bardzo złą praktyką jest karmienie psa domowymi odpadami, resztkami z obiadu. Nie wszystko to co jest przeznaczone dla ludzi, jest też przeznaczone dla zwierząt.

Dlatego przede wszystkim powinno się unikać takich praktyk, jeśli chce się psa uchronić przed biegunką.

Nieodpowiednia karma

Kolejną przyczyną pojawienia się u psa biegunek, może być źle dobrana do jego potrzeb karma. Jeśli jest w niej wiele zboża, może ono go właśnie uczulać i pojawią się wtedy przykre biegunki, które będą kłopotliwe zarówno dla psa, jak i dla jego właściciela.

Odpowiednio zbilansowana karma, wolna od chemii i sztucznych składników jest gwarancją zdrowia psa i jego dobrego samopoczucia.

Stres u psa

Co ciekawe biegunka, może się też pojawić u psa, jeśli pies żyje w dużym stresie. Często zostaje sam w domu albo w domu pojawia się kolejne zwierzę.