Jak przystosować pokój dla psa?

2 psy

Kiedy do naszego mieszkania lub domu wprowadza się nowy domownik w postaci psa, musimy być przygotowani na wiele zmian.

Aby ten nowy etap życia naszej rodziny był jak najmniej stresujący, a jak najbardziej radosny warto odpowiednio się do niego przygotować.

Jak?

Najlepiej poprzez wcześniejsze, odpowiednie przygotowanie mieszkania lub jednego pokoju dla psa. O czym należy pamiętać?

1. Legowisko

Warto zadbać o odpowiednie miejsce do spania dla psa oraz o jego właściwe usytuowanie. Bezpieczne, ciche miejsce sprawi że nasz pupil będzie chętnie korzysta ze swojego legowiska.

2. Podkład higieniczny

Pies w nowym miejscu może się stresować i zaliczyć „wpadki” w zakresie higieny. Jeśli do domu bierzemy szczeniaka, możemy być pewnie, że takie sytuacje się zdarzą. Warto zaopatrzyć się w podkłady higieniczne i nakłaniać psa do załatwiania się na nie, jeśli już musi zrobić to w domu.

3. Elektryka

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Warto pamiętać o zabezpieczeniu gniazdek i kabli, aby pies ich nie pogryzł.

4. Dywany

Na początkowym etapie warto je zwinąć w pokoju, w którym pies będzie uczył się zostawać sam.

5. Meble

Odrestaurowany, wartościowy fotel albo pamiątkową lampę po babci warto ustawić w innym pokoju. Na początku swojej przygody w nowym domu, pies może mieć niszczycielskie zapędy.

6. Kosz na śmieci

Lepiej ustawmy go poza zasięgiem psa, aby naszego pupila nie kusiły próby poszukiwania w nim pożywienia na własną rękę.

7. Schody

Jeśli w domu są schody warto pomyśleć o zabezpieczeniu ich barierką lub odpowiednim zabezpieczeniu balustrady (wszystko zależy od gabarytów naszego pupila). Zwierzak poznający nową przestrzeń może spaść podczas zabawy.

8. Detergenty

Nie zostawiajmy środków czystości w miejscu dostępnym dla psa, jeśli chcemy uniknąć tragedii. Ich połknięcie lub wypicie przez psa może zakończyć się zatruciem. Długotrwałe, kosztowne leczenie czy też trwałe uszkodzenie zdrowia zwierzaka lub nawet jego śmierć to nie jest coś co chcielibyśmy kojarzyć z pierwszymi dniami pobytu pupila w naszym domu.