Pierwsze zwierzęta domowe – jak się przygotować?

pies z kotem

Dom jest bardzo ważnym miejscem dla każdego z nas. Spędzamy w nim wiele czasu ze swoją rodziną i z przyjaciółmi. Jeśli chcemy żeby nasz dom był pełen życia i energii, by było w nim wesoło i przytulnie, koniecznie powinniśmy przygarnąć jakiegoś czworonoga.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na psa czy kota a nawet na całkiem inne zwierzę domowe, na pewno będzie ono wspaniałym towarzyszem zabaw i wypoczynku w domu.

Nowy członek rodziny

Jeśli pierwszy raz przygarniamy czworonoga, powinniśmy się do tego starannie przygotować. Najpierw musimy podjąć decyzję o tym, jakie zwierzę chcemy przygarnąć. Jeśli będzie to pies, musimy się zastanowić jaka rasa będzie nam najbardziej odpowiadać.

Jeśli decydujemy się na kota, wtedy również możemy przebierać z pośród różnych ras, ale możemy się równie dobrze zdecydować na przygarnięcie kundelka czy kota nierasowego. Zanim jakieś zwierzę przygarniemy, musimy się o nim jak najwięcej dowiedzieć. Powinniśmy poznać charakter poszczególnych ras zwierząt a także ich zwyczaje. Dzięki temu łatwiej będzie nam wychować zwierzę i zaspokoić jego potrzeby.

Przede wszystkim karma i akcesoria do karmienia

Pierwszym z etapów przygotowania domu na pierwszego zwierzaka, jest przygotowanie dla niego akcesoriów do karmienia oraz karmy dopasowanej do jego wieku. Jeśli decydujemy się na przygarnięcie kociaka czy szczeniaka, wtedy powinniśmy zakupić karmę dla maluchów.

Akcesoria do karmienia również powinny być dostosowane do wielkości zwierzaka i jego potrzeb. Powinniśmy postawić na karmę pełnowartościową, bogatą w witaminy i składniki odżywcze, dzięki temu zwierzak będzie rósł zdrowo i prawidłowo.

Legowisko i ruch

Kolejną ważną kwestią, jest przygotowanie dla zwierzaka w domu miejsca do spania i do zabawy. W przypadku kotów i psów, sprawdzi się miękkie, przytulne legowisko, które będzie się znajdować w pomieszczeniu gdzie rodzina spędza czasu.

Jeśli decydujemy się na przygarnięcie kota, wtedy konieczny będzie zakup solidnego drapaka. Przyda się też kupić kilka zabawek dla psa i kota, no i oczywiście smycz i obrożę w przypadku psów, by można z nim było wychodzić na spacery.

4.9/5 - (ilość ocen: 11)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *